Мигрантите напаѓаат во земјава, ограбиле човек во близина на манастир

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 21.00 часот на место викано „Лагот”, во близина на манастирот „Св.Ѓорѓи” во Неготино, во црква во изградба, М.Ч.(67) од Неготино бил нападнат од три непознати лица мигранти, кои му одзеле пари.

Oд МВР информираат дека бил извршен увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.