Скопјанец качен на цистерна се запалил од струен удар

Објавено: сабота, 8 февруари 2020 во 13:21
Spread the love

Маж на возраст од 46 години изутринава загина од струен удар додека стоел качен на железничка цистерна на станицата Илинден.

Случајот е пријавен во СВР Скопје од каде е утврдено дека станува збор за М.Б. од Скопје.

На местото на настанот се излезени екипи на СВР Скопје, Територијалната противпожарна бригада и Итната медицинска помош.