Силен земјотрес во Албанија, почуствуван и во Македонија

Објавено: вторник, 28 јануари 2020 во 22:03
Spread the love

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по рихтер е регистриран во 21:15 со епицентар во Албанија. Земјотресот е почувствуван и во Македонија.

Епицентарот на земјотесот е во Драч.