Катица Јанева кон Лиле Стефанова: Ороспијо, гомнарке!

Објавено: понеделник, 27 јануари 2020 во 13:37
Spread the love

Поранешната специјална обвинителка и обвинета во случајот „Рекет“, Катица Јанева кон денешниот сведок и поранешна колешка во СЈО, Лиле Стефанова, упати погрдни зборови.

Јанева почна да вика: „Ороспијо и гомнарке!“ кон Стефанова по што беше веднаш отстранета од судницата.

„Надвор изнесете ја обвинетата од судница“, нареди судијката, по што полицијата ја изнесе Јанева од судницата.

Расплакана и вознемирена Јанева го напушти Кривичниот суд.