Најнова вест: Вечерва избодено момче во Тетово – со болничка веднаш пренесено на клиниките во Скопје

Објавено: недела, 19 јануари 2020 во 20:37
Spread the love

Околу 17 часот и 20 минути на улица Маршал Тито во Тетово, било прободено момче со иницијали М.А. од Тетово, дознава Centar.mk.

Според информациите напаѓачот со иницијали П.Х. со нож го нападнал М.А, по што побегнал.

Повреденото момче итно е пренесено во болница во Скопје.