Американка двапати родила близнаци за една година (ВИДЕО)

Објавено: недела, 12 јануари 2020 во 23:04
Spread the love

Жена од Вест Палм Бич, САД, минатата година родила две двојки близнаци, јави телевизискиот канал ВПТВ.

Имено, во март минатата година Александрија Волистон родила две момчиња – Марк и Малакај. Три месеци подоцна таа направила тест и прегледот установил дека не само што повторно е бремена, туку и повторно носи близнаци.

Така, на 27 декември се родиле и другите две синчиња – Кејлон и Кејлеб.

Волистон ја има и тригодишната ќерка Армани. Таа добро ја подготвила за многудетно семејство, „бидејќи била палава колку за две деца”, како што вели гордата мајка.

Жената неодамна дознала дека и двете нејзини баби барем еднаш загубиле близнаци при породување.