Трагедија во домот на семејство од Македонија во Австралија, таткото си ги убил ќерката и зетот (ВИДЕО)

Објавено: сабота, 4 јануари 2020 во 22:55
Spread the love

Млада нововенчана двојка е убиена во пукање во Јаравил, во предградието на Мелбурн, јавуваат австралиските медиуми.

Дваесет и деветгодишниот Ветон Мусаи починал во болница, ден по смртта на неговата 25-годишна сопруга Линдита.

Таткото на Линдита останува во болница под полициска заштита, каде му се санираат повредите здобиени од огнено оружје.

Полицијата соопшти дека нема потрага по друго лице во врска со овој инцидент.

Инаку, семејството Мусаи е по потекло од Струга.