Куче херој: Го греел бебето на -21 степен кога мајката го напуштила

Објавено: недела, 12 февруари 2017 во 13:26
Spread the love

Мајка го оставила своето двегодишно дете на минус 21 степен Целзиусов, а од смрзнување го спасило кучето кое од детето не се одвојувало два дена.

Само херојството на ова куќе го спаси двегодишното дете од сигурна смрт на руската зима.

Мајката го оставила двегодишното дете само во колиба на минус 21 степен Ц, а кучето го греело и од него не се одвојувало два дена, додека бебето не го пронашле соседите.

Детето е префрлено во болница со блага хипотермија и изгледнето, но лекарите велат дека ќе биде добро. Како што тврдат, не би преживеало ако не бил тука гружливиот пес.

Неодговорната мајка дома се вратила четири децна откако е пронајдено детето, пишува „Сибериан Тајмс“: