Драма во скопско: Маж се бори за живот поради девојка

Пред дворот од сопствената куќа во скопско Рашче, синоќа Ш.И. (30) со нож му нанел неколку убодни рани во пределот на грбот и вратот на М.М. (39) од с.Свиларе, кој наводно бил во љубовна врска со неговата сестра.

М.М. со  возило на  Брза помош е пренесен во Клиничкиот Центар во Скопје и е во животна опасност, а Ш.И. и предметниот нож се обезбедени.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.