ФОТО: Македонците и овој викенд масовно во Грција

Огромни колони на автомобили утринава може да се забележат на граничниот премин Богородица.

Огромни колони на автомобили утринава може да се забележат на граничниот премин Богородица.

Продолжениот викенд и најавите за топло време, голем број граѓани го искористија да заминат во Грција.

Од АМСМ соопштуваат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

-На граничните премини Богородица и Дојран времето на чекање за излез од македонија е околу 30 минути, а на останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, соопштуваат од АМСМ.

ФОТО: Фејсбук