Сомалиски азилант силувал млад политичар

Објавено: петок, 8 април 2016 во 14:50
Spread the love

Млад норвешки политичар бил силуван во сопствениот дом од страна на барател на азил од Сомалија, пишува Дејли меил. Политичарот се наоѓа во тешка психичка состојба и се обвинува себеси, бидејќи откако осудениот Сомалиец ќе ги одлежи четирите години затвор, ќе биде депортиран од Норвешка.

azilant

Карстен Нордал Хаукен од Ас Акерс е силуваниот политичар, кој ја раскажал својата приказна за норвешката телевизија НРК во емисијата „Јас против мене“, која обработува психолошки предизвици и ментални болести.

Нордал Хаукен се опишува себеси како млад член на Левата социјалистичка партија, феминист и антирасист. Тој открил дека му требало многу време да прифати дека е хетеросексуална машка жртва на силување и дека поради тоа често консумирал марихуана и алкохол.