Хорор во Скопје: Вујко ја силувал внуката

Објавено: среда, 6 април 2016 во 13:27
Spread the love

Дваесет и три годишна прилепчанка вчера утрината пријавиле дека во Скопје била силувана од страна на нејзиниот вујко С.Л. (50).

-Имено, откако истиот се довел во алкохолизирана состојба, извршил полови дејствија врз оштетената. По кратко време истата побегнала и настанот го пријавила во полиција, информираат од полицијата.

С.Л. е приведен во ПС-Гази Баба со истиот е извршен разговор по што поднесена му е кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „силување“, а од страна на Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.