Цеца раскина со 16 години помладото момче: Ова е причината!

Објавено: четврток, 24 март 2016 во 17:29
Spread the love

Светлана Цеца Ражнатовиќ и шеснаесет години помладиот манекен Александар Јововиќ беа во врска една година, но Цеца одлучи да ја прекине оваа романса.

Тие веќе не можеа да се борат со притисокот од медиумите поради разликата во години, а сето тоа кулминираше откако нивната љубовна приказна стигна во јавноста.

-Откако се дозна дека се заедно, Цеца и Александар три пати раскинуваа. Но дури и на 8-ми март се обидоа да престанат да се гледаат, но на врската и дадоа уште една шанса, но тоа беше безуспешно. Двајцата сфатија дека врската нема иднина и дека е најдобро да се разделат. Тие немаа кавги, но престанаа да уживаат како претходно кога за нив никој не знаеше. Веќе не можеа да бидат релаксирани и се договорија поради се убаво што доживеаја заедно да ги зачуваат спомените и секој да тргне по својот пат, изјави извор близок до парот.