Исчезна 15-годишно девојче – по една забава ѝ се губи трага

Вчера во 01.20 часот во ПС Струмица, Б.А. (41) од с.Банско пријавила дека на истата вечер околу 21.00 часот нејзината петнаесетгодишна ќерка, која била на забава во ресторан во с.Колешино, не се вратила дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.