Најнова снимка од стравичната експлозијата во Брисел

Објавено: вторник, 22 март 2016 во 10:43
Spread the love

Во експлозијата која се случи утрово околу 8 часот на бриселскиот аеродром и на метрото станица во близина на претставништвото на Европската унија, загинаа најмалку 17 лива, а дестици се повредени.

На интерентот се појави снимка која го покажува моментот  на експолизијата.