ФОТО: Oваа босанска манекенка го одби Роналдо

Објавено: понеделник, 7 март 2016 во 12:28
Spread the love

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите светски фудбалери, секогаш е поврзуван со некоја убавица. Откако ја прекина врската со руската манекенка Ирина Шајк, Португалецот утехата ја бара во голем број девојки, а во последно време и фрлил око на босанската атлетичарка Ивана Мацановиќ од Бања Лука.

ivana ronaldo

Роналдо ја следи на инстаграм, а и ги лајкува и скоро сите нејзини фотографии.

– Не знам како ме пронашол. Не го познавам и не знам зошто ми лајкува фотографии. И јас бев изненадена, вели Ивана во изјава за српски Курир.

– Имам дечко така да закаснил, надополни Ивана.

Интересно е дека популарноста на Ивана доста порасна во последно време, на Инстаграм сега ја следат повеќе од 60 илјади луѓе, главно оние кој го пратат и популарниот фудбалер.