Атлетичарка од Балканот му го сврте паметот на Роналдо (ФОТО)

Објавено: петок, 4 март 2016 во 11:56
Spread the love

Ивана Мацановиќ, млада атлетичарка од Бања Лука, е една од 268 личности кои португалската ѕвезда Кристијано Роналдо го следи на Инстаграм.

Секој потег на Роналдо со голем интерес го следат 50 милиони луѓе на Инстаграм, а славниот Португалец од неодамна на оваа социјална мрежа ја следи и младата атлетичарка од Бања Лука

18-годишната Ивана се натпреварува во дисциплините на 100 и на 200 метри.

Откако почнал да ја следи и да и ги лајкува нејзините фотографии, нејзиниот број на следбеници порасна на 65.000 луѓе.

Некои од фановите на Роналдо пишуваат дека Ивана е поубава од Ирина Шајек, со која фудбалерот неколку години беше во врска.