Исчистете го организмот за три дена

Објавено: среда, 2 март 2016 во 14:38
Spread the love

Доколку не му помогнете на време на вашето тело ќе почувствувате недостаток на енергија, проблеми со тежината, несоница, промена на расположението, болки во мускулите, алергии…

Што се препорачува за време на детоксикацијата?

Овошје: Јаболка, грозје, киви, лимон, јагоди и круши

Зеленчук: Артичок, цвекло, брокула, зелка, морков, целер, зелена салата, коприва и кромид

Диета за детоксикација

Секое утро испијте една лажица мелено ленено семе потопено во чаша вода. За време на детоксикацијата избегнувајте го кафето и засладените овошни чаеви.