(ФОТО) Индиската авијација денес соборила НЛО?

Објавено: петок, 29 јануари 2016 во 14:23
Spread the love

Индиските воздухопловни сили денеска соопштија дека нејзин воен авион собориле НЛО.

avion

Сухој СУ-30 МК борбен авион отиде во акција откако индиската авијација доби информација дека нешто во форма на балон лета над северниот дел од државата Раџастан, пренесува “Метро”.

Во официјалното соопштение на воздухопловство на Индија се укажува дека борбен авион пресретна и собори “непознат објект”.

– Воздухопловство меѓу 10,30-11,00 денеска собориле непознат објект во форма на балон – се наведува во соопштението.

Делови од објектот се преземени, а истрагата е во тек.