Фото: Нова убавица на трибините на Australian Open: Ќе ја надмине ли Јелена?

Канадската убавица Даниел Кнудсон најмногу се израдува за победата на своето момче Милош Раониќ над Станислас Вавринка, бидејќи со оваа победа тој стана првиот Канаѓанец кој четири пати се пласирал во четвртфиналето на Гренд Слемот.

09

25-годишната манекенка и претставничка на „Guess“ е во врска со тенисерот од минатата година. Додека нејзиното момче освојува победи на теренот, таа ги врти погледите на трибините.

10

Овојпат на Australian Open изгледаше одлично во обична бела маичка и голема насмевка на лицето и слободно може да се прогласи за една од најубавите девојки на трибините која потсетува на Јелена Ѓоковиќ.

01

02

03

04

06

07

08