ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Терористот се сокрил зад ѕидот, но куршумот го погодил во глава

Објавено: среда, 20 јануари 2016 во 15:29
Spread the love

На интернет се појави вознемирувачко видео од борбата помеѓу сириската армија и ИД, на кое се гледа како додека терористот на ИД седи скриен зад ѕидот залутан куршум го погодува во главата. 

Според светските медиуми, настанот се случил кај Шеик Мискин каде сириската армија се обидува да ги притисне припадниците на ИД.