ФОТО: Иванов го врачи мандатот за состав на Влада на Димитриев

Објавено: понеделник, 18 јануари 2016 во 20:20
Spread the love

Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија на приврементиот премиер за организирање на изборите, Емил Димитриев.

emil4

emil5

emil3

emil2