ФОТО: Се огласи мајката на прилепчанката која премина во ислам

Откако завчера ја пренесовме веста за Прилепчанката Катерина Заова која на фејсбук објави како преминала во ислам и се забули нејзината мајка коментираше на објавата на фејсбук страната на Сител Телевизија.

katerinamakedonkaislam-31971

Еве што таа напиша на Фејсбук:

prilepcanka

СПОНЗОРИРАН ЛИНК