Голема експлозија во Драчево- има повредени

Објавено: вторник, 5 јануари 2016 во 16:00
Spread the love

Пред 20 минути експлодирала плинска боца во семејна куќа во скопската населба Драчево. Бројни полициски и медицински возила се пристигнати на местото на настанот, објави Плусинфо. 

Во експлозијата на плинска боца, две куќи на ромски семејства се целосно опожарени. Десеттина противпожарни возила се борат да го спречат ширењето на пожарот кон другите куќи во селото.

Целата населба е евакуирана. Сликата на местото на настанот е морничава. Борбата со пламените јазици продолжува.