ВИДЕО: Погледнете како сириската армија уништува конвој на ИД

Објавено: понеделник, 4 јануари 2016 во 10:25
Spread the love

Конвој на Исламската држава во сириската провинција Алепо влегол во заседа поставена од страна на сириската владина армија.

siriska

Во конвојот имало четири возила марка тојота и еден мотор, а уништени биле со противтенковско оружјњ ЗУ-23, ракетен систем од советско производство.

Над бојното поле кружело безпилотно летало на сириската армија, а нападот го кординирале сириски офицери.

Погледнете како тоа изгледало во командниот центар и надвор од него.