Додека правела кафе, кучето и го растргнало момчето во другата просторија

Питбулот на Џесика Хил го нападнало нејзиниот дваесетгодишно момче Лиам Хевистон кој искрварил до смрт, додека таа била во соседната соба.  Нејзиното момче боледувало од епилепсија, а таа смета дека нејзиното момче го нападнало токму во моментот кога он имал напад, додека она била во  кујната, каде правела кафе.

Liam-Hewitson-Jessica-Hill-2

-Премногу сум потресена за да кажам било што, го сакам Лиам и многу ми недостасува- изјавила Џесика.

Итната помош и полицијата веднаш пристигнале на местото на несреќата, Лиам веднаш е пренесен во Британската болница каде неколку часа подоцна починал.

После овој инцидент кучето е одведено во ветеринарна установа.

Многубројните роднини на Лиам, меѓу кои и неговите браќа споделиле на своите Фејсбук профили како многу го сакаат и како никогаш нема да го заборават.