Консумирајте го овој лек секој ден и за 90 дена вашиот црн дроб ќе биде како нов

Објавено: сабота, 2 јануари 2016 во 14:30
Spread the love

Познато е дека старите традиционални рецепти се многу подобри од скапите купечки препарати. Овој рецепт ќе го препороди вашиот црн дроб ако го консумирате редовно цели 90 дена.

Jetra-med1-620x350

Состојките кои ви се потребни се исклучиво природни, светол килибар, каранфилче и домашен ливадски мед.

Изрендајте го ситно килибарот, а каранфилчето ситно сомелете го. Ставете по една лажица во еден литар домашен мед и добро промешајте со дрвена или пластична лажица.

Консумирајте по една лажица од овој препарат секое утро на празен стомак и за 90 дена вашиот црн дроб ќе биде исчистен. Некои луѓе тврдат дека на овој начин излекувале и хепатитис Ц, а познато е колку тешко е некој да се ослободи од таа болест.

Погледнете го видеото со препораките која храна е најдобра за чистењето на црниот дроб, доколку сакате да го подобрите ефектот.