Тежок облик на рак на бели дробови го излечил со мед

Објавено: среда, 30 декември 2015 во 19:31
Spread the love

Се говори дека ракот е неизлечива болест за која единствен рак е хемотерапијата, но тој метод повеќе ќе ве уништи вас отколку болеста.

med

Сепак, луѓето во светот успеваат без поголеми проблеми, со користење на природата и природните лекови да се излечат од рак.

Некои тоа успеале да го направат со морков, други со канабис, трети со куркума, па сода бикарбона, а најново решение е медот.

На Анти Кресиќ од Загреб пред 13 години му бил дијагностициран многу тежок облик на карцином – рак на бели дробови и му е кажано дека нема да живее долго. Сепак, со помош на мед и лековити билки, Кресиќ целосно го излечил ракот, а денес е целосно здрав и се занимава со пчеларство.

Од болница е пуштен во април, а веќе до летото целосно се опоравил. Кога за неколку месеци отишол во Загреб на контрола, лекарите не можеле да веруваат дека уште е жив.

Тие му порачале да продолжи со неговата терапија, а неговата крвна слика набрзо изгледала како воопшто да немал здравствени проблеми.

Здрав и во полна сила, Кресиќ ги споделува своите искуства од цел свет, сметајќи го тоа негова должност.

Медот во народната медицина е познат веќе со векови, а благодарение на својот состав, се смета за света храна и еден од најважните природни лекови.

Во гробницата на Тутанкамон се пронајдени садови од кои било јадено мед кои се стари преку 3000 години . Грците и Римјаните за време на војните го користеле за јакнење на организмот и лекување на рани. Сепак, долго во историјата го користеле само оние од богатите слоеви на друштвото бидејќи бил многу скап.

Кресиќ не е единствен кој сведочи дека оваа златна густа течност може да излечи рак целосно ако се искомбинира со зачини како борови иглички, ѓумбир или други билки. Една Босанка го излечила ракот со мед и ѓумбир и го објави својот рецепт со надеж дека ќе му помогне на уште некој.

Таа имала рак на ендокрините жлезди и ја одржувале на апарати 20 дена. Таа почнала да го користи рецептот и после само неколку дена целосно оздравела без употреба на хемотерапија, операција или било какви други лекови.

Рецептот е овој:

Два поголеми корени ѓумбир се ситнат со помош на сецкалка. После тоа, ѓумбирот се меша со пола килограм мед. Оваа жена исто така напоменува дека медот мора да биде домашен, и да го купувате од проверени извори.

Вака подготвениот мед се става во тегли и се конзумира 3-4 пати на ден, една супена лажица. Важно е да се користи дрвена или пластична лажица, а никако метална. Првите ефекти ќе се појават веќе после 4 дена.

При лечење од рак е многу важно да се остане позитивен и да не се откажувате без разлика што ќе ви говорат лекарите.