Видео: Мртва жена родила дете, потоа се случило нешто неверојатно

Објавено: сабота, 26 декември 2015 во 20:24
Spread the love

Професорката во средното училиште во Тексас, Ерика Најгрела (32), била во 36-тата недела од својата бременост, кога паднала во ходникот од училиштето, бидејќи нејзино срце престанало да чука.

zena

Нејзините колеги веднаш викнале итна помош  па во училиштето пробале со помош на дефибрилатор да го оживеат нејзиното срце но не успеале.

Жената е однесена во болница, каде лекарите ја породиле со царски рез. После пораѓањето нејзиното срце се уште не работело. Лекарите известиле дека Ерика доживеала клиничка смрт, а после породувањето „оживеала“.

Ерика ја родила здрава својата ќерката Елена, за која лекарите потврдиле дека е во стабила здравствена состојба. Три месеци после породувањето, бебето тежело четири килограми, а наскоро требало да ја тргнат од апаратите со кислород.