Рецепт од руски лекар – Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

Објавено: вторник, 22 декември 2015 во 17:48
Spread the love

Познат руски леар Др Антонина Шчипина ги советува своите пациенти како на лесен начин да се одвикнат од пушење и тоа само со чај.

цај

Земете еден прстофат иситнети суви лисја од боквица, ставете ги во тегла и прелијте ги со половина литар флаширана вода.

Поклопете го садот и оставете го да отстои два часа. Во текот на денот треба да се испие целата содржина од теглата. Така секојдневно подготвувајте го овој чај, три месеци, открива Др. Шчипина.

Според советите, со чајот можете исто така да џвакате и свежи листови, по што за многу кратко време ќе изгубите секаква желба за никотин.