ВИДЕО: Наместо припадници на ИД, Американците убија ирачки војници

Ирачките војници во петокот се најдоа по грешка на мета на воздушниот напад од Американците и во тој напад загинале девет ирански војници, пренесуваат странските медиуми. Американската војска по нападот веднаш спроведе истрага.