Се разведуваат: Бред Пит ја изневерувал Џоли и со мажи и жени

Објавено: недела, 20 декември 2015 во 15:24
Spread the love

Анџелина Џоли и Бред Пит поднеле барање за развод на бракот, меѓусебно обвинувајќи се за прељуба.

US actress and special UN envoy Angelina Jolie (L) and her husband US actor Brad Pitt attend the fourth day of the Global Summit to End Sexual Violence in Conflict in London on June 13, 2014.  US Secretary of State John Kerry spoke at the closing session of the four-day long Global Summit to End Sexual Violence in Conflict, which is being co-hosted by Hollywood actress Angelina Jolie and British Foreign Secretary William Hague. UN Secretary General Ban Ki Moon will also appear by video link.  AFP PHOTO / CARL COURT        (Photo credit should read CARL COURT/AFP/Getty Images)

Еден американски магазин тврди дека ги поседува документите за развод на славната двојка, и наскоро планираат да ги објават.

Како причина за можниот распад на бракот е наводно прељуба, од двете страни. Анџелина, наводно по жестоките кавги со Бред на почетокот на декември замина за Камбоџа, за подоцна Бред да се соочи со наводни докази дека сопругата го мамела.

Џоли исто така поседува докази дека Бред ја мамел со жени, но и со мажи.

Инаку се шпекулира дека двојката заедно тежи 480 милиони долари, поради што бракоразводната парница може да биде пеколна поради поделбата на имотот, но и поради старателството над нивните шест деца. Се шушка дека проблемите во бракот Пит-Џоли се појавиле пред неколку месеци, а се кулминирало кога двојката заедно направи филм за пропаста на една љубовна врска, во режија на Анџелина Џоли.