ФОТО: Запознајте ги внуките на Блага Петреска

Објавено: недела, 20 декември 2015 во 11:21
Spread the love

Познатата фолк пејачка Блага Петреска е меѓу бабите кои уживаат во зрелата животна доба покрај најголемото богатство за нив- внуците.

blaga-petreska

Блага е горда баба на четири внуки, една од ќерката Оља и три од синот Олег.

Во нејзиното семејство јавната професија покрај неа ја имаат и снаата Ана Кондратенко која е концерт-мајсторот на Македонската филхармонија, а со истата професија се занимава и синот Олег.

ana1

Виолинистката Ана Кондратенко по потеколо е од Русија, а нејзината убавина е пресликана и на нејзините ќерки.

ana

Снаата, за свекрвата Блага во изјава за медиумите често знае да ја потенцира нејзината восхитеност и благодарност за тоа што и помага во се.

-Лексилиум не пијам, ама кога ќе ги видам внуките се топам, вели Блага која на социјалните мрежи често знае да ги сподели најласкавите коментари за своите внуки.

fb-vnuki1

Периодов тие се во Русија, родната земја на мајка им, а среќната Блага не ги штеди мислите и прстите да напише дека тие се нејзините глумици.

fb-vnuki

извор: Вистина.мк