Цукерберг изрази поддршка за муслиманите

Објавено: четврток, 10 декември 2015 во 21:45
Spread the love

Марк Цукерберг изрази поддршка за муслиманите низ целиот свет. Основачот и шеф на „Фејсбук“ пораката ја сподели на својата социјална мрежа, пренесува Ројтерс.

zukyrbyrg-izrazi-podkrepa-za-miusiulmanite-343684-520x285

– Како евреин моите родители ме учеа дека ние треба отворено да се залагаме против нападите против сите заедници. Дури и ако денес еден напад не е против вас, по некое време нападите врз слободата на кого и да било, ќе ни наштетат на сите”, напиша Цукерберг во пост на Фејсбук.