зоран заев

Заев: Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите

Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите на земјава со Европската унија, изјави денеска премиерот Зоран Заев за време на…
No Image

Заев: ВМРО-ДПМНЕ се закопа, пушта снимки од разговори од време кога сите знаеа дека предметите на СЈО беа под закана

Заев во интервју за порталот Press24 призна дека гласот што се слуша на снимките е неговиот. Вели дека тие најверојатно се направени во време на…


No Image

Милошоски: Заев не бил само премиер, туку и врховен судија (ВИДЕО)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зоран Заев. Како што додаде Милошоски,…
No Image

Во Албанија од Заев побарана слобода за албанските политички затвореници во Северна Македонија

На денешниот самит на Западен Балкан во Тирана, на кој учествуваат премиерот Заев, неговиот албански колега, Еди Рама, и српскиот претседател, Александар Вучиќ, македонскиот премиер…