петок, 25 мај 2018

цеца

ВИДЕО: Цеца пееше со македонско знаме

Една од најпознатите пејачки на Балканот Светлана Ржнатовиќ – Цеца одржа голем концерт во арената Борис Трајковски и направи вистински спектал. Присутните уживаа и ги пееа сите нејзини стари и нови хитови. Концертот го обележа…


Албанската мафија планира да ја киднапира и убие Цеца?!

Дански агенти откриле дека група на албански терористи, планираат да ја киднапираат и убијат српската турбофолкерка, Светлана Цеца- Ражњатовиќ, за време на нејзината посета на Копенхаген, пишува српски Курир. Според весникот, пејачката ќе биде под…


ВИДЕО: Брена и Цеца заедно пејат на приватна забава во Бугарија

Цеца и Лепа Брена на приватна забава во Бугарија заедно го испеаја големиот хит на Цеца „Заборави“. Иако се зборуваше дека двете големи балкански ѕвезди не се во најдобри односи, тие го покажаа токму спротивното….


Цеца заработи 6 милиони за 6 секунди

Светлана Цеца Ражнатовиќ сними реклама која промовира исцртување на веѓи на јапонски начин и за тоа доби околу шест милиони динари. Наводно ова видео нема да трае подолго од шест секунди, што значи дека за една…


Цеца: Се распаѓам полека, но сигурно

Цеца Ражнатовиќ овие денови работи со полна пареа, а открива и како се чувствува пред полнолетството на ќерка и. -Немам сила, немам концентрација. Се распаѓам полека, но сигурно. Снимам „Ѕвездите на Пинк“, снимам албум, подготвувавам…


Сите промени во една слика: Цеца од 1988 до сега

Светлана Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата до денес многу го менуваше својот изглед. Имено, на естрадата веќе 28 години изгледа се поубаво и поубаво. Очигледно нејзе годините не и можат ништо, изгледа се подобро…


Цеца: Ми го грабнаа него и ми ги нападнаа децата

Светлана Ражнатовиќ ја отвори душата и директно им се обрати на сите обожаватели. Таа во колумна за магазинот „Информер“ кажала се што и лежи на срцето. Цеца во текстот  пишува за покојниот сопруг, децата, жолтиот…


Цеца раскина со 16 години помладото момче: Ова е причината!

Светлана Цеца Ражнатовиќ и шеснаесет години помладиот манекен Александар Јововиќ беа во врска една година, но Цеца одлучи да ја прекине оваа романса. Тие веќе не можеа да се борат со притисокот од медиумите поради…Синот на Аркан тврди: Цеца спиеше со многу политичари и спортисти

Светлана Цеца Ражнатовиќ (42) била во врска со многу познати поличари и спортисти, меѓу кои и Петар Каписода, тврди Војин Ражнатовиќ. Синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан вели дека маќеата ќе ја остави да ужива во…