среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

тероризам

На терористот во Њујорк му пречеле божиќните украси

Младиот бомбаш со потекло од Бангладеш открил дека нападот го планирал да го изведе како одмазда за американските напади на територијата на Исламската држава. 27-годишниот Акајед Улах, имигрант од Бангладеш, вчера делумно детонираше импровизирана експлозивна…


Муслиманското „НАТО“ прогласи целосна војна против тероризмот

Саудискиот принц Салман вети дека ќе ги „избрише” терористите од „лицето на земјата” користејќи ресурси достапни на Исламската воена алијанса, т.н. Арапско НАТО, кое тврди дека е насочено кон „безличен непријател”. Формирана во 2015 година…


Вознемирувачко видео: Ова е моментот на вториот напад во Шпанија: Терористи со експлозив сакале да направат масакр

Во пресметка со полицијата, убиени биле пет напаѓачи, од кои некои носеле појаси со експлозив. Само осум часа по терористичкиот напад во Барселона, во Камбрилс се случил уште еден напад – автомобил влетал во пешаци,…


ВИДЕО ВО ЖИВО: „Ова е за Алах“ – Нов терористички напад

Шест лица се убиени, а најмалку 48 се повредени во терористичките напади во Лондон, во кои тројца машки напаѓачи се убиени од полицијата, јави Би-би-си. Бело комби удрило во пешаци на Лондонскиот мост вчера околу…


ВИДЕО: Моментот на експлозија при најновиот терористички напад

Надзорните камери го забележале моментот на страшниот терористички напад на една од станиците во подземната железница во Санкт Петербург во Русија, во кој загинале 14 лица, а повеќе до 40 биле повредени. Луѓе од вкупно…


ВИДЕО: Храбриот Србин скокна пред ножот и спречи трагедија

Србинот Милован Богуновиќ (45), со потекло од Босна, си поигра со сдбината и стана славен во Германија каде се најде на насловните страни откако во градот Гитерсло скокна на напаѓачите и со нож ги спречи…


Европа пред сериозна закана, Европол презема мерки

Европа се соочува со најсериозна терористичка закана во изминатите повеќе од десет години, предупреди денеска Европол. Тие наведуваат дека размената на податоци за антитероризам меѓу државите членки на ЕУ кон крајот на 2016 година била…


ВИДЕО: Клубот пред и по терористичкиот напад

Само неколку часа по нападот во истанбулскиот ноќен клуб во кој биле убиени 39 лица, на интернет се појавила снимка на која е видливо дека напаѓачот започнал да пука уште на улица, пред неговото влегување…


Косово- легло на исламизам?

Косово има околу 2 милиона население. Од 2012. година до денес од Косово заминале 316 лица со цел да се приклучат на терористичката организација „Исламска држава“. Меѓу нив има и жени и деца. Наводно, 58…


(Видео+Фото 18+)Германија во шок: Со секира и нож нападнал патници во возот, и викал “Алах акбар”!

Во меѓувреме и терористичката организација информира дека станува збор за нивен борец, според  новинската агенција Амак што се поврзува со ИД. Полицијата пронашла рачно насликано знаме на ИД во купето каде Авганистанецот ги нападнал патниците пред…