тероризам

No Image

Албанец осуден на 22 години затвор во САД поради тероризам, судијата го нарекол „бомба со часовник“

Албански емигрант, кој имал и државјанство на САД а живеел во Бронкс, е осуден на 22 години затвор, откако го признал обвинението за тероризам. Сајмир…


Шест лица во Косово осудени на 25 години затвор, планирале терористички напади и во Македонија

Основниот суд во Приштина осуди шест лица на вкупно 25 години затвор поради планирање терористички напади врз припадници на мисијата на КФОР, објекти на Српската…ВИДЕО: Крвникот од Париз се заколнал на верност во Ал Багдади

Новинската агенција “Amaq”, блиска до терористичката организација ИСИС, објавила снимка на која, според наводите на групите за нагледување на џихадисти, делува дека Хамзат Азимов, осомничен…

Вознемирувачко видео: Ова е моментот на вториот напад во Шпанија: Терористи со експлозив сакале да направат масакр

Во пресметка со полицијата, убиени биле пет напаѓачи, од кои некои носеле појаси со експлозив. Само осум часа по терористичкиот напад во Барселона, во Камбрилс…