терористи


Три лица претепале млад скопјанец во центарот на градот, полицијата го расчистува случајот

На 29.08.2020 во 00,35 часот било пријавено дека во Скопје на ул. „Македонија“ во угостителски објект А.Х.(21) од Скопје бил физички нападнат од три лица….Хулигани тепаат македонски деца и се фалат на социјалните мрежи, МВР молчи, молчат и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Снимајќи се повеќе момчиња брутално тепаат момче, па потоа се фалат со своето „дело“ на социјалните мрежи. На видеото не може да се види за…


No Image

МВР со детали за нападот врз македонските деца: Едното дете прободено со нож во грбот, а на другото скината јакна во обид да биде прободено

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден…Тирана за влакно избегна терористички напад (ФОТО)

Албанската полиција откри иранска терористичка ќелија, која планирала терористички напад во Албанија, денот на Празникот на “Султан Невруз“. „Балканвеб“ јавува дека генералниот директор на Државната…


Видео: Терорист уби пет жени во црква

Руската полиција ја откри снимката од безбедносните камери на која се гледа како 22 годишниот Калил Калилов отвора оган од пушка врз две жени кои…


Терористи паднаа во рацете на полицијата

Во голема полициска акција денеска во Истанбул се уапсени 23 странски државјани, под сомнение дека се припадници на терористичката група „Исламска држава“ и дека подготвувале…


ВИДЕО: Вака руските специјалци се справуваат со терористите

Руските специјалци елиминирале тројцата вооружени екстремисти кои планирале терористички напади во Ставропол. Екстремистите планирале да извршат напади врз јавни места во градот на југот на…