сабота, 21 октомври 2017

терористи

терорист

Генерал ја предупредил ЕУ: Терористите се одмараат на Балканот – па за час ќе дојдат кај нас!

Поранешниот началник на Генералштабот на Чешката Армија ја предупредил Европската Унија дека не посветува внимание на Западен Балкан и така дозволува во тој регион да одмараат терористи. “Ние се занимаваме со сосема друг дел на…


ficer-620x350

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Ужасно сведоштво на албански терорист за масакрот на Србите – „Ги силувавме вашите девојчиња, им ги вадевме очите, па ги распарчувавме“

„Командантот на УЧК извдои едно девојче од 10-11 години. Слушнав дека болно врисна, а од гужвата некој довика? „Ќерко Јована!“. Беше тоа сигурно мајка и. Нареди да го држат девојчето додека тој ја силуваше. Потоа…


ziva

Опасен криминалец е во бегство: Тој им продавал жива на исламски терористи

Српската полиција спроведе голема акција, во која се уапсени три лица, а по едно е издадена потерница поради основано соменине дека набавувале, скалдирале, транспортирале и препродавале жива за хемиско оружје. Д.И. (39) од Велико Градиште…


teroristi

Голема полициска акција: Пресечен српско-косовски канал за продажба на хемиско оружје на терористи

Две лица се уапсени, а по трето е издадена потерница поради основано соменение дека во Србија внеле и складирале жива со намера да ја препродаваат, соопшти срспакта полиција. Во претресот на просториите во кои престојувале…


deca

Вознемирувачко видео: Обуката на подмладокот на исламистите – Убиваат сурово и без милост!

Во болното пропагандно видео кое го претставила Исламската држава, се гледаат деца војници како ловат заробеници и ги убиваат во една напуштена зграда. “Лавчињата на калифатот” како што се нарекуваат во видеото, минуваат низ стандардна…


terorist

Паника во Европската Унија: Терористите пристигнуваат преку Балканот!

Безбедносните служби во државите на Европската Унија се ставени на готовс поради големиот број на терористи кои што преку Балканот пристигнуваат од Сирија и Ирак. Полициските сили и останатите безбедносни служби во земјите на Европската…


тетова сот

Тетова1: Осумдеесет терористи на УЧК веќе се во Македонија, наскоро ќе започнат со активностите

Во близина на Тетово веќе се стационирани 80 терористи на УЧК, планираат да започнат со акции, пишува тетовскиот локален албански портал Тетова1 кој што се повикува на веќе пробиена комуникација на припадниците на УЧК или порака…


дете исис

(ВИДЕО) Џихадисти обучуваат деца на калифатот во цркви

Терористите од групата „Исламска држава” ја користат главната христијанска црква во ирачкиот град Тел Кајф,  како центар за обука на деца кои се борат на страната на џихадистите. Очевидци раскажуваат дека џихадистите  изгореле и уништиле…


terorista-735x400 (1)

ВИДЕО: Фатен терористот кој купуваше девојки – Сега не му е до смеење

Терорист кој низ смеење ги навредуваше младите девојки на својот пазар на робови е фатен во Ирак. Дотичниот борец на ИСИС е снимен пред 18 месеци како бара да „девојките ги проверат забите“, пред да…


gihadisti2 (1)

ВИДЕО: Џихадистите што убија 130 луѓе во Париз, практикувале алкохол, жени и ноќна забава (ВИДЕО)

На интернет се појави снимка што ги прикажува двајцата браќа Салах и Брахим Абдеслам, едни од извршителите на крвавиот масакр во Париз во ноември, како се забавуваат во бриселски ноќен клуб. Снимката наводно била направена…