недела, 18 март 2018

силување

Маса од 1.000 луѓе линчувале осомничен за силување и убиство на пет годишно девојче

Огорчена маса од 1.000 луѓе упаднале и извлекле двајца осомничени од полициската станица за силување и убиство на 5 годишно девојче. Ги линчувале на лице место, а притоа и 15 полицајци се повредени за време…


Емигрант силувал девојка во Германија, а нејзиното момче морало да гледа

Емигрант од Гана, со мачета во рака нападнал момче и девојка минатата недела, половина час после полноќ. Напаѓачот ја извлекол 23-годишната девојка од шаторот и под закана дека ќе ѝ го пресече вратот, го натерал…


Девојка од Загреб обвини дека ја силувале Македонец, Босанец и Сириец

Тројца државјани на БиХ, Сирија и Македонија кои барале азил во Хрватска, се уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка, пишуваат медиумите Полицијата против 40-годишниот Босанец А.Х. 30-годишниот Сириец Б.А. и 43-годишниот…


Страшна исповед на Колумбијката која ги бранела другите жени- Ја силувале бидејќи се борела против силување

Една Колумбијка, која тврдела дека вооружените групи сексуално злоставуваат жени, била киднапирана од милитанти кои ѝ го направиле тоа против кое се борела. Марија е исцелителка во Центарот за жртви на конфликти во предградието на Богота…


Ја киднапирал на улица во Прилеп и ја силувал

А.Р. (31) од Прилеп пријавила дека ја силувало непознато машко лице, соопшти полицијата. Немилиот настан се случил завчера вечерта, откако се враќала дома, во три часот по полноќ. Според А.Р., непознатото лице управувало возило со…


Масовно ги допирале и бакнувале: 35 девојки нападнати и силувани на музички фестивал

Најмалку 35 девојчиња на возраст од 12 до 17 години пријавиле сексуално злоставување за време на музичкиот фестивал во шведскиот град Карлштад во петокот и саботата навечер. Некои од нив рекле дека мажите масовно ги…


Неверојатен закон во Русија – Доколку некој ја силува слободно може да го убие

Неверојатен закон е усвоен во руската Дума, после жестока расправа на тамошните академци и членови на политичката елита. На крајот донесен е директерн декрет за промена на законот за злоставување. Така жените во Русија, во…


Ужасна исповед: Се разбудив и сфатив дека соседот ме силува на креветот

22 годишната Џесика Доналд од Њукасл, Англија отишла кај својот пријател Глен Милс како би поразговарале, но заспала на неговиот кревет. Кога ги отворила очите, сфатила дека е потполно гола, а 31 годишниот бил над…


Старец од Прилеп силувал дете

Основното јавно обвинителство – Прилеп поведе постапка против едно лице, на возраст од 70 години за сторено кривично дело „полов напад врз дете“ кое не наполнило 14 години. – Постапувајќи по кривична пријава поднесена од МВР…


Битолчанец силувал Албанка

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.А. (22) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 05.04.2016 година во 14.00 часот во село Мусинци, општина Могила, пријавениот со употреба на…