недела, 18 март 2018

сад

Роберт де Ниро: САД страдаат од привремено лудило

Холивудската ѕвезда Роберт де Ниро го критикуваше ставот на администрацијата на Трамп за климатските промени, велејќи пред огромната публика на Блискиот Исток дека е дојден од една „назадна“ земја што страда од „привремено лудило“. Тој…


ВИДЕО: Северна Кореја ќе ја нападне Америка за неколку месеци?

Директорот на Централната разузнавачка агенција на САД, Мајк Помпео предупреди дека најновиот извештај на ЦИА укажува на тоа дека неколку месеци го делат светот од катастрофа. Според директорот на ЦИА, само неколку месеци ја делат…


Зошто САД не дозволуваат никој да изврши ревизија на нивните златни резерви

САД не дозволуваат никој да ги види нивните резерви на злато. Дури и ако имате милијарди во злато, за кои трезорот гарантира, со нив не е возможно да тргувате. На тоа предупредува Ронан Манли, директорот…


Албанија – Недопирлив бастион на криминалот

Албанија е најголем производител на канабис во Европа. Нарко-бандите заработуваат милиони, подмитуваат судии, обвинители, политичари. Реформата на правосудството тоа би требало да го промени. Прашање е само – може ли? Албанија, земја-членка на НАТО и…


Студенти – Аплицирајте за работа во САД со 2018 денари

СТУДЕНТИ – АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА АМЕРИКА СО 2018 ДЕНАРИ KOUZON WORK AND TRAVEL AMERICA – 2018 ДАЛИ СТЕ ДОБРИ МАТЕМАТИЧАРИ ? – пресметајте го попустот што следи Во пресрет на новата 2018 година, за која сите…


На терористот во Њујорк му пречеле божиќните украси

Младиот бомбаш со потекло од Бангладеш открил дека нападот го планирал да го изведе како одмазда за американските напади на територијата на Исламската држава. 27-годишниот Акајед Улах, имигрант од Бангладеш, вчера делумно детонираше импровизирана експлозивна…


Планот на Американците за Балканот

САД треба да имаат постојано воено присуство во Југоисточна Европа, а идеално место за тоа е базата Бондстил во Косово. Атлантскиот совет на својата официјална страница го објави својот последен извештај за новата американска стратегија…


ВИДЕО: „Огнените топки“ на небото над Eвропа и САД

„Огнените топки“ на небото над Германија, Франција, Швајцарија, Италија и САД предизвикаа паника кај населението, а некои од нив објавија снимки на социјалните мрежи. Меѓународната метеорска организација добила голем број позиви од загрижени граѓани кои…


ВИДЕО: Камерман со неоспорлив доказ, дека САД и ЦИА стојат зад рушењето на „Кулите близначки“

Бритнанскиот магазин „Sun“ објави текст за камерманот Курт Соненфелд, на кого му беше овозможен пристап до Кулите близначки, веднаш по нивното рушењето. Неколку часа откако авионите удриле во кулите близначки на Светскиот трговски центар на…


Нуклеарната војна ќе почне во Австралија: Северна Кореја полудела поради доаѓањето на војската на САД во Дарвин

Северна Кореја тврди дека австралискиот град Дарвин ќе биде центар на нуклеарна војна, обвинувајќи ги САД дека ја користат Австралија за да се подготват за напад на нивната територија. Обвиненијата ги се објавени во весникот…