сабота, 21 октомври 2017

сад

KKAMERMAN

ВИДЕО: Камерман со неоспорлив доказ, дека САД и ЦИА стојат зад рушењето на „Кулите близначки“

Бритнанскиот магазин „Sun“ објави текст за камерманот Курт Соненфелд, на кого му беше овозможен пристап до Кулите близначки, веднаш по нивното рушењето. Неколку часа откако авионите удриле во кулите близначки на Светскиот трговски центар на…


nuklearna vojna

Нуклеарната војна ќе почне во Австралија: Северна Кореја полудела поради доаѓањето на војската на САД во Дарвин

Северна Кореја тврди дека австралискиот град Дарвин ќе биде центар на нуклеарна војна, обвинувајќи ги САД дека ја користат Австралија за да се подготват за напад на нивната територија. Обвиненијата ги се објавени во весникот…


BOMBA

ВИДЕО: Американската „Мајка на сите бомби“ ликвидира 38 џихадисти

Најмалку 36 џихадисти од Исламска држава се ликвидирани вчера во источен Авганистан во напад со супермоќна бомба, извршен од американските воено воздухопловни сили, соопшти авганистанското Министерство за одбрана. Американски авиони МС-130 вчера извршија напад врз…


severna korejaaaaaa

САД размислуват за воена варијанта – Moжна нуклеарна војна со Северна Кореја

САД ја разгледуваат можноста за воена варијанта како одговор на континуираното развивање на севернокорејската програма за вооружување, изјави висок американски претставник, јави БТА. Тој нагласи дека Пјонгјанг веројатно ќе изврши ново тестирање или на балистичка…


bomba

САД во Авганистан ја употребија својата најмоќна конвенционална бомба – „Мајката на сите бомби“

– Американската армија при напад врз комплекс на групата Исламска држава (ИД) во Авганистан првпат ја употреби најмоќната бомба во својот арсенал, соопшти Министерството за одбрана на САД. Во соопштенито се посочува дека бомбата ГБУ-43/Б…


ciaaa

ЦИА знаела сè за сите, освен за оваа земја

Централната разузнавачка агенција не знаела многу тајни на Израел, покажале неодамна објавените документи, што е спротивно на легендата дека Американците знаат, или можат да дознаат сè за таа земја, пишува израелскиот весник “Харец”. Тие прислушуваат,…


sirija_jt

ВИДЕО: САД ја нападна Сирија – Остра реакција на Путин

Најмалку четири лица загинаа, од кои еден офицер со висок ранг, во воздушниот напад на САД врз база на сириското Воено воздухопловство крај Хомс, а базата е целосно уништена, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на…


reks

Можна е нуклеарна војна – САД се закануваат дека ќе ја нападнат Северна Кореја

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави денеска дека и воена акција на САД против Северна Кореја е една од „опциите ставени на маса“. Тој за време на посетата на демилитаризираната зона, која ги раздвојува Јужна…


zastrelan

ВИДЕО: Полицајци извадиле татко на шест деца од автомобил и го застрелале

Полицајците во калифорнискиот град Оринџ во неделата по бизарен судир убиле маж кој се забарикадирал во своето возило, пишува “KTLA”. Претходно пожарникари со вода се обидувале да извлечат мажот од автомобилот. Жената која се претставила…


avioni-620x350

ВИДЕО: Критично на Црното Море, руски ловци, го прелетаа разузнавачот на САД

На интернет се појави снимка од надлетување на руски воени авиони над Црното море во близина на американскиот разузнавач, соопштија од Ej-Bi-Si. На снимката се гледа како рускиот авион прелетува во близина на разузнавачот на…