рак

Проговори докторката на Анџелина Џоли: Рак на дојка всушност почнува со исхраната, еве како да го спречите!

Докторката на Анџелина Џоли откри 10 совети со кои секоја жена може да го спречи развојот на ракот на дојка. Кај една од женските болести…
Го намалува ризикот од рак, дијабетес и срцеви заболувања и сите го имате во домот

Лукот со векови се користи како лек против многу болести, а неодамнешните истражувања покажаа дека оваа чудотворна намирница навистина има многу позитивни здравствени ефекти, пишува…Осумгодишно дете само го победи ракот: Лекарите на неговата мајка ѝ кажале дека не можат да помогнат, но таа не се предала

Детето Џулија Маланковска успеал сам да оздрави од терминална фаза на рак и со тоа успеал да ги шокира лекарите. На детето му била дијагностицирана…