нло

Мистериозен објект е снимен како лебди над Министерството за одбрана на САД

Огромната „пирамида“ која била забележана на небото над Пентагон, предизвикала шок меѓу теоритичарите за заговор. На бизарната снимка, тоа што изгледа како огромен црн триаголник,…


Неидентификуван летечки објект (НЛО) на небото – Во тек е истрага

Ирската воздухопловна управа ја испитува можната појава на неидентификуван летечки објект (НЛО) пријавен од пилотот на лет на „Бритиш еарвејвс“ на релацијата Монтреал, Канада –…


НЛО или супер-таен американски авион – Снимката од триаголното летало со штит над Мексико Сити ги шокирала уфолозите (ВИДЕО)

На интернет се појавила бизарна снимка од триаголен објект на небото над главниот град на Мексико, за кој се тврди дека е “апсолутен доказ” за…


ВИДЕО: Над Калифорнија снимено НЛО осветлено од грмотевица

Молња удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали. На снимката објавена на Јутјуб се гледа како громот го осветлува и удира…


ВИДЕО: НЛО ги следел американските војници, а изгледал вака

Деновиве беа откриени детали за средбата со НЛО кое ги изненади пилотите на американската војска над Тихиот Океан. Извештајот кој беше откриен датира од 2009…


ВИДЕО: Патници на лет над Грција од авион снимиле мистеризен летечки објект!

На интернет постојат безброј видеа кои прикажуваат „неидентификувани летечки објекти“. Меѓутоа, повеќето од тие видеа не се во целост чисти и се работи за „магловити…


ВИДЕО: Нешто прелета покрај нас, не знам што беше тоа, не беше авион

На снимките од пилотските кабини во два одвоени лета, може да се слушне како пилотите се јавуваат до контролата на летото во Албакерки, тврдејќи дека…


ВИДЕО: Мистериозен зелен објект прелетал на небото

Додека луѓето во Велика Британија се подготвуваа за дочекот на Новата година, на небото прелета мистериозен зелен објект, што предизвика реакции по социјалните мрежи. Објектот…


Поранешен службеник на Пентагон – Забележавме мистериозни објекти

Пентагон навистина имал тајна програма за следење неидентификувани летечки објекти. Поранешен службеник на Пентагон, кој водел владина програма за истражување потенцијални НЛО-а, изјавил дека верува…


ВИДЕО: Пентагон објави снимка од потера по НЛО

Луис Елизондо, поранешен разузнавачки офицер на американското министерство за одбрана, е уверен дека тајната програма која ја водел седум години покажаа дека неидентификуваните летечки објекти…