недела, 18 март 2018

нло

ВИДЕО: Мистериозен зелен објект прелетал на небото

Додека луѓето во Велика Британија се подготвуваа за дочекот на Новата година, на небото прелета мистериозен зелен објект, што предизвика реакции по социјалните мрежи. Објектот исчезнал само по неколку секунди, а Меѓународната метеорска организација (ИМО)…


Поранешен службеник на Пентагон – Забележавме мистериозни објекти

Пентагон навистина имал тајна програма за следење неидентификувани летечки објекти. Поранешен службеник на Пентагон, кој водел владина програма за истражување потенцијални НЛО-а, изјавил дека верува дека на Земјата имало нешто што не е одовде. Не…


ВИДЕО: Пентагон објави снимка од потера по НЛО

Луис Елизондо, поранешен разузнавачки офицер на американското министерство за одбрана, е уверен дека тајната програма која ја водел седум години покажаа дека неидентификуваните летечки објекти (НЛО) се навистина од вонземско потекло. Елизондо е заслужен за…


Снимка од Марс: На Црвената планета имало војна, а цената која била платена е преголема

Теоретичарите на завера досега повеќе пати воочиле необични предмети на Марс, а според најновите тврдења овој пат на соседната планета воочиле топовска кугла. На фотографијата која ја снимил НАСА Ровер, еден јутјубер воочил правилна метална…


Мистериозен објект помина покрај земјата – Теоретичарите на завера убедуваат дека тоа е НЛО (ВИДЕО)

Кога еден член на екипажот на Меѓународната свемирска станица ИСС, сними мистериозен објект како влегува во атмосферата на Земјата. Теоретичарите на завера почнаа со тврдења дека тоа на снимката всушност е НЛО, покрај тврдењата на…


ВИДЕО: Две НЛО следат авион?

Видео објавено на Фејсбук страница која се интересира со следење и пронаоѓање на неидентификувани летечки објекти објави видео на кое што се гледа како покрај еден патнички авион се појавуваат две помали летала.


ВИДЕО: НЛО, или монтажа – Виделе нешто чудно на небото

Наместо најголемиот христијански празник да го поминат во мир, жителите на Крцединн  пријатно се изненадиле на Велики петок. Дали станувало збор за виша сила или случајност, но баш тој ден на небото забележале објект кој…


ВИДЕО: “Ловците на НЛО” снимиле чудни објекти

Новите сателитски снимки, направени од орбиталната сонда која седум години кружи околу Земјиниот сателит, покажуваат чудни објекти на површината на Месечината. “Ловците на НЛО” ги проучувале фотографиите и пронашле “формации” со чуден изглед на Месечината….


Видео: Топчест НЛО над Мериленд

Неидентификуван летечки објект во форма на топка наводно прелетал над градот Абингдон, во американската сојузна држава Мериленд, јави „Есорајтер“. Летечката „топка“ се движела со прилично голема брзина и била бесшумна, стои во написот. Човекот кој…


Мистерија во Сибир: 23 војници претворени во камени статуи

Во сибирска тајга се пронајдени 23 статуи за коишто се верува дека се скаменети руски војници, пишува порталот „Есорајтер“. Во 1993 над тајгата наводно прелетал НЛО, којшто бил нападнат и погоден од руската Армија, со ракета…