понеделник, 18 јуни 2018

мистерии

ВИДЕО: Патници на лет над Грција од авион снимиле мистеризен летечки објект!

На интернет постојат безброј видеа кои прикажуваат „неидентификувани летечки објекти“. Меѓутоа, повеќето од тие видеа не се во целост чисти и се работи за „магловити исечоци“. Најновото видео кое е снимено над Грција е јасно….


Снимка од Марс: На Црвената планета имало војна, а цената која била платена е преголема

Теоретичарите на завера досега повеќе пати воочиле необични предмети на Марс, а според најновите тврдења овој пат на соседната планета воочиле топовска кугла. На фотографијата која ја снимил НАСА Ровер, еден јутјубер воочил правилна метална…


Мистериозен објект помина покрај земјата – Теоретичарите на завера убедуваат дека тоа е НЛО (ВИДЕО)

Кога еден член на екипажот на Меѓународната свемирска станица ИСС, сними мистериозен објект како влегува во атмосферата на Земјата. Теоретичарите на завера почнаа со тврдења дека тоа на снимката всушност е НЛО, покрај тврдењата на…


ВИДЕО: Мистериозни видео снимки кои ќе ве остават вџашени

Компилација од 12 најмистериозни видео снимки се споделува на социјалните мрежи ширум светот. Повеќето од снимките се од безбедносни камери, од различни локации низ светов, но нивната содржина ќе ве остави вџашени. Дали станува збор…


Жена пред умирање и рекла на сестрата: Не го прави тоа мојот починат сопруг е тука

Од многуте зборови кои човекот ги изговара во текот на животот, само две од нив се единствени – првиот и последниот. Последните зборови најчесто ги слушаат докторите или медицинкиот екипаж, кои се гриужат за пациентите,…


Мистерија – Река која врие (ВИДЕО)

Геофизичарот Андрес Рузо одлучил да ја пронајде легендарната река во Перу. Не само што ја пронашол, туку и потврдил дека таа врие на неверојатни 93 степени Целзиусови. “Чувствувам како да сум во сауна или рерна”,…


ВИДЕО: Гори небото над Москва: Апокалипска или нешто друго?

Луѓето во Москва беа во можност да го видат вчудоневидувачкот облак кој е мешавина од црвена и златна боја го покри цел град, давајќи им на вљубениците во фотографијата можноста да направат импресивни снимки. Се…


Жена во двор пронашла мистериозно сушстество со две глави и три очи!

Жена од аргентискиот град Санта Фе во сопствениот двор пронашла мистериозно суштество со две глави, кое наликува на змија. Лујан Еролес објавила две снимки на својот Фејсбук профил, а прегледани се повеќе од 20 милиони…


(ВИДЕО+18) Момчето шеташе низ шумата, кога наеднаш дух го нападна и собори на земја

Социјалните мрежи споделија снимка на која наводно се гледа како дух напаѓа момче кое оди низ шума во Индија. Имено, на видеото се гледа како момчето се шета низ шумата, а тогаш оддеднаш од другата…


ВИДЕО: Куќа опседната со духови, полицијата упадна, па се слушна страшен врисок

Полицијата во Чиле дојде до пријава во која се велело дека „биле вознемирени“ од натприродни сили. Еден полицаец го нападнал нож кој излегол од никаде. Повикале свештеник, но ни тој не можел да помогне. Луѓето…