среда, 22 ноември 2017

мигранти

poland premier

Полската премиерка: Не прифаќаме бегалци, не сакаме да ни се случи Лондон

Полската премиерка Беата Шидло изјави дека нејзината земја нема „да подлегне на уцените од Европската Унија да прими бегалци од Блискиот Исток и од Африка“. Според неа, не сака да им се случат напади како…


stokgolm

ВИДЕО: Се остварија предвидувањата на Трамп – Мигрантите направија вистински погром

Мигранти направија  вистински погром во Шведска. До судирите дошло во предградие на Стокхолм, каде живеат претежно странци. Според соопштението на полицијата во Стокхолм, во немирите учествувале десетици мигранти. Властите не можеле да го погодат точно бројот,…


migranti

Шведски полицаец проговори за пеколот кој го создаваат мигрантите

Шведскиот полицаец  Питер Шпрингаре крена голема прашина говорејќи за јавната тајна околу криминалот кој секојдневно го создаваат мигрантите во Шведска. На својот Фејсбук профил објави статус кој за многу брзо се прошири низ светот. Многумина…


migrants-1

Француска телевизија го прикажа Балканот во нови граници

Француската државна телевизија France 2 во кадри, емитувани во врска со миграциската криза и мигрантите во Србија, покажа карта на Балканот, на која територијата на Босна и Херцеговина е присоединета кон Србија, соопштува Sarajevo Times….


migranti

Снимени се мигрантите кои сакаа да украдат бебе во Србија

Неколку минути пред да се обидат да го киднапираат бебето, мигрантите биле снимени со безбедносна камера во близина на менувачница, каде што четири од нив замениле 10 евра, пренесува српски Курир. Вработената од менивачницата за…


мигранти

ВИДЕО: Мигранти групно силување пренесувале преку Фејсбук

Тројца мажи биле уапсени поради сомнение дека силувале девојка во шведскиот град Упсала, и овој грозен чин го пренесувале на Фејсбук. Според пишувањето на шведскиот портал “Aftonbladet.se”, силувањето се случило во еден апартман во Упсала…


migranti

Новогодишното беснеење на мигрантите во Берлин (Видео)

Кога треба да се пишува за мигрантите, најчесто се помислува на нивната непосакувана состојба во која за жал ги донесе војната во Сирија, но некогаш и тие знаат да се покажат во поинакво светло и…


migrant

Жена се обиде да пренесе мигрант во куфер (ВИДЕО)

Шпанската полиција уапси мароканка која се обиде да пренесе 19-годишен мигрант од Габон преку границата во својот куфер, пренесоа светските агенции. Мигрантот имал среќа дека е откриен навреме, бидејќи имал итна потреба од медицинска помош…


Keln-migranti-silovanje-620x350

Мигранти до германските жени: Ќе ве убиеме, ку*ви!

Шестмина мажи упаднале на нудистички базен во градот Гелдерн во Германија, во областа Северна Рајна – Вестфалија и започнале да извикуваат „Алаху акбар“ и да ги плукаат жените. Дофрлувале дека германските жени се ку*ви, дека…


migranti1234567

ВИДЕО: Тепачка во Идомени меѓу Курди и Авганистанци запален вагон

На железничката станица во Идомени утрово се степале две групи на бегалци, Курди и Авганистанци по што запален е и вагон од воз кој грчката железница им го даде на бегалците да го користат за…