сабота, 21 јули 2018

мигранти

Во две земји од Балканот ќе се отвараат бегалски кампови – Дали меѓу нив е Македонија?

Францускиот весник „Монд“ пишува дека на Самитот во Софија лидерите на земјите членки на ЕУ разговарале за можноста за отворање мигрантски кампови во државите од балканскиот регион, со што би се спречиле бегалците и мигрантите…


Деца на мигранти тепале момче од класот, бидејќи јадело свинско месо

Нашиот син е четврто одделение и постојано е малтретиран. Го измачувале, го тепале и шутирале, бидејќи е Германец. Му викале дека е германска свиња. Во неговото школо учат главно деца од мигранти”, вели мајката на…


“Престанете да прифаќате мигранти – Европа внесува граѓанска војна во своите граници”

Палестинско-Белгискиот експерт за џихад Монтасер Ал Де’ емех испрати сериозно предупредување во холандскиот весник “De Telegraaf”. Тој порачува дека Европа внесува цивилна војна на своја територија со прифаќањето на мигранти. Тој верува дека европските политичари…


Мигрантите тргнале во судир со мачети, шипки и цевки

Полицијата во Дуисбург не навела детали за националната припадност, велејќи дека меѓу приведените имало луѓе со германско, турско и либанско државјанство. Уште не се знае причината за судирот. Полицијата во западногерманскиот град Дуисбург спречила масовна…


ВИДЕО: Европа умира – Мигрантите стануваат нови Европјани

Според извештај на Евростат, до 2080 година Италијанците може да исчезнат затоа што бројот на жители во оваа земја се намалува. Во следните 60 години, во земјата повеќето жители ќе бидат од азиско и африканско…


Полската премиерка: Не прифаќаме бегалци, не сакаме да ни се случи Лондон

Полската премиерка Беата Шидло изјави дека нејзината земја нема „да подлегне на уцените од Европската Унија да прими бегалци од Блискиот Исток и од Африка“. Според неа, не сака да им се случат напади како…


ВИДЕО: Се остварија предвидувањата на Трамп – Мигрантите направија вистински погром

Мигранти направија  вистински погром во Шведска. До судирите дошло во предградие на Стокхолм, каде живеат претежно странци. Според соопштението на полицијата во Стокхолм, во немирите учествувале десетици мигранти. Властите не можеле да го погодат точно бројот,…


Шведски полицаец проговори за пеколот кој го создаваат мигрантите

Шведскиот полицаец  Питер Шпрингаре крена голема прашина говорејќи за јавната тајна околу криминалот кој секојдневно го создаваат мигрантите во Шведска. На својот Фејсбук профил објави статус кој за многу брзо се прошири низ светот. Многумина…


Француска телевизија го прикажа Балканот во нови граници

Француската државна телевизија France 2 во кадри, емитувани во врска со миграциската криза и мигрантите во Србија, покажа карта на Балканот, на која територијата на Босна и Херцеговина е присоединета кон Србија, соопштува Sarajevo Times….


Снимени се мигрантите кои сакаа да украдат бебе во Србија

Неколку минути пред да се обидат да го киднапираат бебето, мигрантите биле снимени со безбедносна камера во близина на менувачница, каде што четири од нив замениле 10 евра, пренесува српски Курир. Вработената од менивачницата за…