мигрант

За смртта на 13-годишно девојче обвинет мигрант од Сирија

Ибрахим Али, 28-годишен бегалец од Сирија кој добил азил во Канада, бил фатен и обвинет дека ја убил 13-годишната Мариса Шен. Шен исчезнала на 18….


Мигрант намамил жена во Германија: Мислела дека ја сака, а тој ја претворил во сексуална робинка

39-годишна Британка која во Италија била сексуална робинка и која била силувана од тројца мажи неколку пати, успеала да побегне од заробеништво откако се јавила…


Mигрант му се заканувал на новинар дека ќе го убие: Добил нокаут од свртување

Во еден од мигрантските квартови во Рим, новинарот на “Ребел Медиa” Томи Робинсон се обидел да сними приказна за мигрантскиот кварт во кој пред две…


Маж пронајден избоден во ров, телото на жената исчезнато – Ги убил Косовар

Али Кажимај, мигрант со потекло од Косово, го убил брачниот пар Питер и Силвија Стјуарт од Вајбред во близина на Сафолк. Брачниот пар последен пат…


ВИДЕО: Те мразам, свињо! – шведски возач удрира мигрант

Возач на автобус во Шведска е суспендиран откако е објавена снимка на која тој удира мигрант и вербално го напаѓа. Инцидентот се случил на островот Оланд,…


ВИДЕО: Мигрант се спакувал во куфер

Човек од Еритреја е пронајден во воз, близу швајцарската граница со Италија, сокриен во куфер. Зачудувачки е фактот што овој мигрант е висок дури 183…


Фото: Мигрант имал секс со девојка, а пoтоа ја убил

Ешли Олсен (35) била пронајдена мртва во стан во Фиренца, а за нејзиното убиство е осомничен илегален мигрант од Сенегал, кого го уапсила италијанската полиција….