македонија


Македонска песна за Путин: Владимире куртулине од ЕУ, и од НАТО (ВИДЕО)

Песна посветена на рускиот претседател Владимир Путин „Заплакала Македонија за Путин” стана хит во земјата, пишува српски Ало. Во песната која ја пее Александар Џепаровски,…


Бројот на странски туристи се зголемил за 100 проценти

Според статистичките податоци, бројот на странски туристи во последните осум години е зголемен за 100 проценти. Последните статистички податоци покажуваат дека најголем број од туристите…


Од недела снег во Македонија

Обилни врнежи од снег и формирање снежна покривка се очекува во поголемиот дел од земјава од недела. УХМР информира дека од недела нашето подрачје ќе…