сабота, 21 јули 2018

мајка

39 годишна жена родила дури 44 деца

Во централна Уганда, во селото Кабимбири живее Марјам Набатанзи, 39 годишна жена која можеби го држи светскиот рекорд за најмногу деца, бидејќи досега родила дури 44, од кои 38 се живи.   Првите четири бремености…


(ВИДЕО) Хумана полицајка го донирала бубрегот на момче кое воопшто не го познавала

Штом го прочитала апелот на мајаката на болното момче, полицајката знаела дека токму таа ќе го донира бубрегот. Полицјаката Линзи Битофт од Висконсин на Фејсбук видела како една мајка очајнички бара донор на бубрег за…


Maјката скокна врз Јелена за да ја заштити од експлозијата

Идентификувани се повредените и загинатите во текот на вчерашниот ерористички напад во Санкт Петербург, а според најновите информациите билансот е 14 загинати и 51 лице повредено. Меѓу загинатите е и Ирина Медиантсева (50), позната руска…


ВИДЕО: Мајка на својот син му дала масло од канабис за да му ги олесни маките! Три години подоцна тој e весел тинејџер

Иако лекарите на Дерин му дале само неколку денови живот, неговата состојба почнала да се подобрува, деновите станале недели, неделите години. Една мајка раскажала како преземала драстични мерки да му го спаси животот на тешко…


Поучна приказна: Прости синко што сум дошла до товојата куќа и што ги исплашив твоите деца

Ја мразев беше срам за нас. Таа во моето школо готвеше храна за учениците и наставниците. Еден ден мојата мајка влезе во класот за да ме поздрави. Подоцна другарите ме задеваа, Ми беше срам. Само…


ВИДЕО: Стотици луѓе на погребот на момчето што ја бранеше мајка си од силувачот

Шестгодишното момче беше избодено до смрт откако се обиде да го спречи напаѓачот да ја силува мајка му, пишува британскиот весник „Индипендент“. Стравичниот напад се случи пред неколку дена во Јужноариканската република во градот Јан…


Мистерија: Починала на рацете на својата мајка, а потоа оживеала

Девојче старо година и пол, починала на рацете на својата мајка, откако ја удрил автомобил пред семејната куќа. Нејзината мајка тврди дека тоа биле најлоши моменти во нејзиниот живот. Милена Фајт не покажувала знаци на…


Фото: Мајка на три деца која тежела 102 килограми, а сега има само 56

Мајка, која тежела 102 кг по раѓањето на своето трето дете, успеала да намали 46 кг откако целосно го променила нездравиот и неактивен начин на живот. Сара Рејнолдс од Онтарио никогаш не внимавала на својата…Мајка се фрлила од трети кат за да го спаси своето бебе

Кристина Сајмос и нејзиниот 18-месечен син Камерон се нашле заробени во домот кога станбениот блок каде што живееле о зафатил силен пожар. Пожарот го зафатил и влезот во зградата, па немало можност да излезат, па…