лук

Што ќе се случи ако изедете лук на празен желудник?

Лукот има силно дезинфекциско, антибактериско и антигабично дејство кое лесно може да се спореди со најдобрите антибиотици, но што се случува ако го изедете на…


Еве како да подготвите лек за многу болести

Една од најздравите намирници на светот секако е лукот. Моќта на оваа билка во народната медицина се користи повеќе од 5.000 години. Еден од најстарите рецепти…


Стар руски лек: Домашно масло кое ги отстранува болките во грбот и зглобовите

Немојте постојано да пиете аналгетици – подгответе домашен мелем кој ги отстранува болките и тегобите Алтернативната медицина има решение за речиси сите здравствени проблеми па…