исис

Поранешен џихадист тврди: Турција соработува со ИСИС

Махмут Гази Татар од Турција, бил припадник на озлогласената терористичка организација Исламската држава, а за порталот Спутник, го раскажал своето патешествие што го минал како…


Исламската држава ја повикува Србија на света војна против западот

Исламската држава позната како ИСИЛ ја повикува Србија на света војна против „Ѓаволска Европа“, како што го нарекуваат Западот, пренесува албански Телеграф. -Ние повторно ќе…


Вознемирувачко фото: ИСИС шири смртоносна болест

Исламската држава убивајќи луѓе и оставајќи ги нивните тела по улиците во Сирија се проширила болеста лишманиоза од кое умираат се повеќе луѓе. Смртоносниот паразит…


Се подготвуваа да ги егзекутираат терористите од ИСИС, а потоа ги научија на лекција која долго ќе ја паметат (видео)

Имено, во видеото тие се изведени во една пустелија во портокалови комбинезони, а потоа им вперуваат пиштоли во тиловите. Сепак наместо брутална егзекуција, овие припадници…